Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Religija>Įžvalgos apie Dievą ir žmogų

Įžvalgos apie Dievą ir žmogų

Aprašymas

Refleksija: Įžvalgos apie Dievą ir žmogų. Įvadas. Mano įžvalgos, dėstymas. Filmo "Sala" analizė. Išvados.

Ištrauka

Nuo gyvūnų žmogus skiriasi tuo, kad instinktai negali jam nurodyti, ko siekti. Nuo vakarykščio žmogaus jis skiriasi tuo, kad tradicijos negali jam nurodyti, ką jis privalo daryti. Nežinodamas nei ko jam reikia, nei ką jis privalo daryti, žmogus, atrodo, nelabai suvokia, ko nori. Todėl jis arba geidžia to, ko kiti, arba daro tai, ką kiti liepia, ar pataria.
Šiandienos žmogui atvertos ypač didelės galimybės, todėl matome kasdienybėje didžiulius kontrastus – neribotą dievišką meilę, pasireiškiančią per žmogų ir šalia dvasiškai atšalusį, sustabarėjusį, nebenorintį ir nebesugebantį užjausti artimą, nebesikreipiantį į Dievą, o ieškantį ir gaunantį šėtonišką egoizmo įsikūnijimą, kuris užtemdo žmogišką prigimtį ir siūlo ją keisti į laikinus žemiškus niekučius. Mums nebeužtenka būti žemesniosios kūrinijos valdovais. Žmogus nori pakeisti Dievą.
Kasmet vis intensyviau diegiamos kolektyvinės pažiūros be mąstymo. To proceso metodai taip įsigalėjo, ištobulėjo ir pasidarė tokie veiksmingi, kad net didžiausių nesamonių niekas nesiima nei svarstyti, nei dėl jų ginčytis. Neturėdamas savo nuomonės šių laikų žmogus neturi nė savo dorinio vertinimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasReligijos namų darbas
KategorijaReligija
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Dydis43.39 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasKatalikų teologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Izvalgos apie Dieva ir zmogu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Aušra Vasiliauskaitė
Pasidalink su draugais