Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Religija>Religijos ir visuomenės santykis šiandieniniame pasaulyje

Religijos ir visuomenės santykis šiandieniniame pasaulyje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Religijos. Religijos samprata. Religijos ir visuomenės santykis šiandieniniame pasaulyje. Religija ir tolerancijos santykis. Tolerancijos samprata. Religinės tolerancijos specifika. Religinės tolerancijos būklė Lietuvoje. Religija ir šeima. Religija ir naujieji religiniai judėjimai. Religija ir sekuliarizmas. Naujojo amžiaus sekėjai. Išvados.

Ištrauka

Religija, daugelio supratimu, yra bendravimas su pačia giliausia ir paskutiniąja tikrove. Už šios tikrovės ribų jau nėra nieko, ko dar būtų galima ieškoti ar rasti. Tačiau tai taip pat yra ir už darbo pasaulio ribų. Žmogui ši anapusybė jusliškai yra neprieinama, neapčiuopiama. Čia jau iškyla klausimas, aptarinėjamas daugelis filosofų - tai daiktų pradmens (arché) klausimas. "Didieji mąstytojai mielai tapatino savus aukščiausius pradmenis su Dievybe" kaip galutiniu filosofijos laimikiu.
Tema: Religijos ir visuomenės santykis šiandieniniame pasaulyje
Problema: Vienas svarbiausių iššūkių kiekvienai valstybei ir bendruomenei – suderinti atvirumo pasauliui idėjas ir tautos bei krašto tradicijas, siekiant harmoningos laiko patikrintų vertybių ir esamojo laiko aktualijų dermės. Dabar pasaulyje šalia ryškių sekuliarizacijos tendencijų vis labiau pastebima ir priešinga kryptis – religiškumo sugrįžimas. Religiškumo sugrįžimas tampa šiuolaikinio žmogaus religinės patirties išbandymu.
Tikslas: Išanalizuoti religijos ir visuomenės santykį šiandieniniame pasaulyje.
Uždaviniai:
1. Pateikti religijos sampratą.
2. Atskleisti religijos ir visuomenės santykį šiandieniniame pasaulyje (religijos ir tolerancijos santykis; religijos ir šeimos santykis; religijos ir naujųjų religinių judėjimų santykis).
3. Išanalizuoti religijos ir sekuliarizmo ryšį.
4. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Hipotezė: Religiškumas sugrįžta netradicinėmis formomis, kurios neretai labai sunkiai priimtinos šiandienos žmogui, kadangi religinė patirtis yra toks dalykas, su kuriuo labai sunku išlaikyti nuotolį. Religiškumo sugrįžimas nevienodai vertinamas, kyla daugybė ginčų, diskusijų netgi teisiniu lygmeniu.


Žodis "religio" yra veiksmažodinis lotynų kalbos vedinys.Pavyzdžiui, Ciceronas savo rašte "De natura deorum" žodį "religio" kildina iš veiksmažodžio "relegere", kuris, kaip lotynų kalbos veiksmažodžiams įprasta, turi daugybę viena nuo kitos stipriai nutolusių reikšmių: surinkti, siūlą suvynioti, praeiti, pravažiuoti, perskaityti, apsvarstyti, paisyti... Ciceronas turi galvoje pastarąsias tris reikšmes ir todėl teigia, kad žmonės, kurie visa, kas priklauso dievų garbinimui, rūpestingai svarsto ir tarsi vis iš naujo skaito, yra pavadinti religininkais. Tai aiškinimas, teikiąs "religijos" žodžiui daugiau formalios drausmės prasmę: religija esanti rūpestingas kulto taisyklių svarstymas bei jų vykdymas.
Lactantijus rašte "Divinae institutiones" sąmoningai neigia šią Cicerono etimologiją: žodis "religio" kyląs ne iš "relegere", o iš "relegare": surišti, pririšti, apvynioti, pakinkyti... Kaip rodanti pirmųjų dviejų vertinių prasmė, religija esanti žmogaus ryšys su Dievu. Šiuo aiškinimu Lactantijus pagilina stabmeldiškąją grynai drausminę religijos sampratą, regėdamas jos esmę ne kulto taisyklių taikyme, o žmogaus sąsajoje su Dievu, kurį vienintelį pažinome ir kuriuo todėl turime sekti. Be abejo, ir Lactantijus reikalauja, kad žmogus teiktų Dievui tai, ką privalo. Tačiau teikti ką nors Dievui jau yra išvestinis dalykas, kyląs iš ano gilesnio ryšio kaip iš pirmykščio savo šaltinio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-20
DalykasReligijos kursinis darbas
KategorijaReligija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.9 KB
AutoriusALEKSAS
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Religijos ir visuomenes santykis siandieniniame pasaulyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą